Kolorowanie tylko dla najmłodszych? Bzdura! Świadczyć o tym mogą nie tylko moje słowa, ale także wciąż rosnąca liczba pozycji kolorowanek dla dorosłych, często też nazywanych kolorowankami antystresowymi. Od wyboru do koloru, różne formaty, różna zawartość, różni autorzy i różna cena. Skąd taki szał? Wydaje mi się, że stąd, że coraz głośniej mówi się o arteterapii, czyli leczeniu przez sztukę. Nie na tym jednak chciałabym się skupić.

Multitasking lekiem na zło tego świata?

Nie wiem, czy Ty kiedykolwiek próbowałaś, ale mnie takie kolorowanie, a także ozdabianie kopert, bazgranie czy Bible journaling bardzo uspokajają. Staję się wtedy właśnie taka, jak dziecko – pochłonięta całą sobą tym jednym zadaniu. Odrywam się od rzeczywistości, wyłączam myślenie o tym, co było, co będzie, co muszę, czego nie zrobiłam a powinnam. Jednym słowem, mój umysł staje się wolny. To ważne szczególnie teraz, kiedy świat krzyczy nam z każdej możliwej storny o multitaskingu, wmawiając, że im więcej robisz w jednym czasie, tym bardziej wydajna jesteś. Nieprawda. Może i załatwisz dużo, ale czy za ilością będzie stała też jakoś? Nie wspominając już nawet o tym, że tak naprawdę w niczym nie będziesz na 100%. Jeżeli więc Twoja praca wymaga takiej właśnie wielozadaniowości, może warto raz na jakiś czas poświęcić całą swoją uwagę tylko jednej, jedynej rzeczy?

Kolorowanka z afirmacją dla Ciebie

Razem z Karolą z Namaluj Mi mamy dla Was fajną inicjatywę. Każdy miesiąc w Akademii będzie upływał pod innym hasłem i do każdego zostanie dołożona namalowana kolorowanka. Będziesz mogła ją sobie ściągnąć i dać upust swojemu Wewnętrznemu Dziecku. Żeby jednak trochę Ci to urozmaicić, a także zrobić coś dobrego dla siebie, każda kolorowanka będzie miała wypisaną afirmację (czasami afirmacja będzie cała, czasami będzie miejsce, żebyś to Ty coś do niej dopisała). Proponuję Ci oraz zachęcam Cię do metody, którą sama stosuję. Podczas kolorowania powtarzaj sobie (najlepiej na głos, ale wiem, że nie zawsze mamy do tego warunki) tę właśnie myśl. W jakim celu? Ano w takim żeby wreszcie skupić się na czymś pozytywnym 🙂 To po pierwsze, a po drugie sama zobaczysz, że gdy skończysz, poczujesz, że te słowa faktycznie są w Tobie, że nie jest to tylko zdanie, które raz przeczytałaś i już zdążyłaś o nim zapomnieć.

Moja kobiecość jest moją siłą

Pod takim właśnie hasłem upłynie nam cały marzec. Bo jakżeby mogło być inaczej, skoro zaraz na początku, bo już ósmego świętowałyśmy Dzień Kobiet 🙂 Na fanpage’u oraz tu, na stronie możesz spodziewać się rzeczy związanych z szeroko pojętą kobiecością oraz łączeniem jej z Wewnętrznym Dzieckiem.

Zachęcam Cię do pobrania i pokolorowania fantastycznej marcowej kolorowanki! 🙂

 

Kolorowanka Akademia Wewnętrznego Dziecka