Być może obiło Ci się już kiedyś o uszy, że kontakt z Wewnętrznym Dzieckiem jest ważny. Niech zgadnę: nie wgłębiałaś się w to jakoś szczególnie? A może nawet zaczęłaś się nad tym zastanawiać, ale w sumie nie znalazłaś żadnych dobrych argumentów na potwierdzenie tego.

Jeżeli tak – czytaj dalej. Z chęcią pokażę Ci dlaczego o tę relację warto zadbać.

 

Po pierwsze – źródło bogactwa

 

Wewnętrzne Dziecko to źródło bogactwa. Wewnętrznego bogactwa. To właśnie z niego wypływa kreatywność, spontaniczność, niepohamowana radość, naturalność, otwartość no to co nowe i nieznane. To właśnie Twoje Wewnętrzne Dziecko jest w stanie nauczyć Cię śmiania na cały głos, znajdywania czasu na dbanie o siebie np. w postaci aromatycznej cotygodniowej kąpieli czy zgłaszania się na ochotnika podczas szkoleń, na których bywasz. Kiedy pozwolisz mu wyjść na światło dzienne, to wszystko będzie dla Ciebie na wyciągnięcie ręki. Sięgasz i masz, czy to nie jest atrakcyjna wizja?

Więcej o tym bogactwie możesz przeczytać tutaj: otwartość na nowe (klik), spontaniczność (klik), zachwyt (klik),.

 

Po drugie – wdzięczność i bycie tu i teraz

 

Dbając o kontakt ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem uczysz się cieszenia małymi rzeczami, co w konsekwencji prowadzi do prawdziwej, głębokiej wdzięczności za to wszystko, co już masz. Zaczynasz zauważać coraz więcej detali, które Cię otaczają i sprawiają, że czujesz się szczęśliwa, choć wcześniej być może wcale ich nie widziałaś albo nie odczuwałaś potrzeby bycia za nie wdzięczną. Od teraz to się zmieni. Będziesz dostrzegać drobne chwile, piękne momenty, co zaprowadzi Cię do modnego ostatnio bycia tu i teraz.

Więcej o wdzięczności możesz przeczytać tutaj (klik).

 

Po trzecie – akceptacja

 

Kiedy zaczynasz akceptować tę małą siebie sprzed lat, ta duża, którą jesteś teraz, rośnie w siłę, zaczyna siebie lubić, aż w końcu po prostu akceptuje siebie taką, jaką jest. Kiedy zaczynasz zauważać czego brakowało Ci przed laty i sama siebie tymi uczuciami obdarzasz, leczysz rany, które być może wciąż tętnią. Dbając o kontakt ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem obdarzasz siebie miłością, a to jeden z najpiękniejszych prezentów, który możesz sobie podarować za darmo.

Więcej o akceptacji i pokochaniu siebie przeczytasz tutaj (klik).

Przytoczyłam tylko trzy z mnóstwa argumentów za tym, żeby zająć się swoim Wewnętrznym Dzieckiem. Jestem jednak przekonana, że gdy tylko to zrobisz, argumenty będę Ci się same mnożyły.

Przygoda z Wewnętrznym Dzieckiem jest jedną z fajniejszych przygód w życiu. Przygoda z Wewnętrznym Dzieckiem, to przygoda na całe życie i to życie w obfitości. Daj się jej ponieść – zrób to dla siebie.

 

Daj znać w komentarzu czy znasz się już ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem czy dopiero startujesz?